Czym kierować się przy wyborze soczewek kontaktowych?

Wady wzroku pojawiają się u osób w różnym wieku. Coraz częściej są to osoby dorosłe, które nie są w stanie pogodzić się z koniecznością stosowania okularów korekcyjnych. Takie okulary bywają niewygodne i trzeba o nich zawsze pamiętać. Niekiedy trudno uprawia się w nich sport i inne rodzaje aktywności. Doskonałą alternatywą, wybieraną chętnie przez pacjentów są soczewki kontaktowe. Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki dla siebie?

Soczewki jednodniowe – najzdrowszy wybór z możliwych

Jednodniowe soczewki kontaktowe to doskonały wybór, z uwagi na aspekt higieniczny. Są to soczewki jednorazowego użytku, które po zdjęciu z oczu wyrzuca się do kosza. Nie trzeba martwić się o ich dokładne czyszczenie i sterylizację. Poza tym, soczewki jednodniowe są też najcieńsze. Dzięki temu, oko nie czuje ich na sobie i nie wysusza się tak szybko. Większość pacjentów wybiera więc tę opcję, z uwagi na powyższe aspekty.

Soczewki dopasowane przez lekarza specjalistę

Najlepiej, jeśli soczewki kontaktowe zostaną dopasowane przez lekarza okulistę, który stwierdzi wadę wzroku. Tylko on dopasuje odpowiednią moc soczewek. Większość lekarzy posiada zestawy próbne, które stanowią gratisy do wizyty odbytej przez pacjenta. Tylko dobrze dopasowane soczewki kontaktowe są w stanie zapewnić odpowiedni poziom widzenia i bezpieczeństwo gałce ocznej.