Jak zadbać o skórę psa?

Skóra psa wymaga troski i odpowiedniej pielęgnacji. Dbanie o jej stan jest równie ważne jak szczepienia czy sterylizacja. Wykwity skórne, przebarwienia i wypryski, ogólnie mówiąc wszelakie nieprawidłowości, których pojawienie się może być niepokojące dla właściciela zwierzęcia – zazwyczaj alarmują o chorobie. Zdiagnozowanie przyczyny zmian skórnych jest konieczne dla utrzymania psiaka w zdrowiu, pomóc może psi dermatolog.

Psi dermatolog – specjalista od chorób skórnych psów.

Dbanie o zdrowie psa to pojęcie szeroko rozumiane. Bardzo ważne jest odpowiednie żywienie karmami wysokiej jakości, zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu, szczepień przeciwko wściekliźnie oraz przede wszystkim opieka i miłość. Psy są pożyteczne w wielu dziedzinach życia, jako opiekunowie niewidomych, w ratownictwie górskim i służbach policyjnych. Oprócz swojej użyteczności dla człowieka, są jednak przede wszystkim nieocenionymi towarzyszami i wielkimi przyjaciółmi ludzi, dlatego zasługują na wszystko co najlepsze, a przede wszystkim na życie w pełnym zdrowiu.

Wizyta u dermatologa

Kontrole u weterynarza i badania profilaktyczne są bardzo ważne, jeśli chcemy by pupil towarzyszył nam jak najdłużej. Istotne jest również dbanie o skórę psa, i częste sprawdzanie jej stanu. Wykrycie niepokojących zmian, powinno zostać natychmiastowo skonsultowane ze specjalistą, jakim jest psi dermatolog. Lekarz ten posiada bardzo obszerną wiedzę w zakresie chorób skórnych występujących u psów, oraz dużą dawkę cierpliwości. Badania są wykonywane z pełnym profesjonalizmem a diagnoza przynosi informacje o stanie zdrowia psa i przyczyny zmian skórnych.