Kiedy warto zdecydować się na wkładki ortopedyczne?

Kiedyś wady stóp i postawy rozpoznawało się jedynie u dzieci, a dorośli uważali, że dla nich jest już za późno na leczenie. Dzisiaj wiemy już, że wiele wad, jak na przykład płaskostopie poprzeczne, pojawia się nawet w późnym wieku i można je skutecznie leczyć. Wystarczy jedynie odrobina samodyscypliny oraz odpowiednio dopasowane wkładki ortopedyczne na zamówienie, aby odzyskać prawidłową postawę i zdrowie. Najpierw trzeba jednak skierować swoje kroki do lekarza, który wykona badania i stwierdzi, z jakim problemem ma do czynienia. Dopiero później, lekarz może zalecić stosowanie odpowiednich wkładek.

Kto dopasowuje wkładki ortopedyczne na zamówienie?

Lekarz może oczywiście wypisać receptę na takie wkładki, a nawet powinien. Dokładnym ich dopasowaniem powinien się jednak zająć specjalista, który zna się na rzeczy. W jego gabinecie stopy poddawane są kolejnym badaniom, również komputerowym. Kiedy znane są już ich dokładne wymiary, wówczas wkładki ortopedyczne od Fororto.pl na zamówienie wykonywane są ręcznie. Dzięki temu, można osiągnąć maksimum precyzji i idealnie dopasować wkładki do potrzeb pacjenta.

Co można robić, poza stosowaniem wkładek?

Same wkładki, nawet najlepsze nie są w stanie przywrócić prawidłowej postawy. Bardzo ważne są również ćwiczenia, które należy wykonywać systematycznie we własnym domu. Dobrze jest odwiedzić fizjoterapeutę, który wskaże w jaki sposób ćwiczyć swoje stopy i ich więzadła, aby odpowiednio je wzmocnić. Im częściej pacjent ćwiczy, tym większe szanse ma na całkowite zniwelowanie problemu koślawości lub płaskostopia.