Korzyści zdrowotne z używania masek cpap

Cierpisz na obturacyjny bezdech senny lub jesteś nim zagrożony? Dowiedz się, dlaczego aparat CPAP uznaje się za złoty standard w leczeniu OBS.

Szacuje się, że ogromna ilość Polaków w cierpi na obturacyjny bezdech senny . Jednak obecne wyniki badań pokazują, że tylko niewielka część tych osób korzysta z urządzenia jakim są maski cpap. Oczywiście adaptacja do terapii tego rodzaju może być wyzwaniem, ale ważne jest, aby pamiętać, że bezdech senny jest niebezpiecznym stanem, który nie poprawi się sam w sobie. Istnieje wiele korzyści wynikających z tego, że stosuje się maski – ale będziesz się nimi cieszyć tylko wtedy, jeśli regularnie korzystasz z tego rozwiązania. W tym artykule wyróżniamy kilka najważniejszych, wyjątkowych korzyści, o których być może do tej pory nie wiedziałeś.

Maski na bezdech – dobre dla zdrowia i samopoczucia

Poczujesz przypływ energii – po zaledwie kilku tygodniach stosowania maski cpap naprawdę poczujesz, że możesz więcej. Równocześnie zadbasz o zdrowie swojego serca. Dla osób z obturacyjnym bezdechem sennym utrzymanie zdrowego serca może rozpocząć się właśnie od tego rodzaju terapii. Zaburzenia snu często później przekładają się na inne podstawowe problemy, takie jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i udar.

Jak jeszcze maski cpap poprawią Twoje zdrowie?

Gdy osoby z obturacyjnym bezdechem snu leczą się za pomocą terapii CPAP, mogą osiągnąć znacznie niższe ciśnienie krwi, co pozwala niektórym pacjentom na możliwość zmniejszenia ilości leków na ciśnienie krwi. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby nasze serce było zdrowe, a dla osób cierpiących na bezdech senny korzystanie z masek powinno znaleźć się na szczycie listy! Jest to wielka korzyść wynikająca z używania masek cpap, o której wielu ludzi może nie wiedzieć.