Postaw na naturalną koloryzację!

Farbujesz włosy, lecz masz dość tego do jakiej kondycji doprowadza to twoje włosy? Nie chcesz rezygnować z farb, jednak marzysz o powrocie do zdrowych, zadbanych i niewysuszonych kosmyków? Zainteresuj się koniecznie koloryzacją roślinną w formie naturalnej henny do włosów.

Czy kobiety wybierają henne do włosów?

Naturalna henna do włosów jest coraz częściej wybierana przez kobiety, które chcą zmienić kolor swoich włosów jednocześnie nadal dbając o ich kondycję. Ze względu na zawarte w hennie barwniki, proces koloryzacji może wzmocnić strukturę naszego włosa. W przeciwieństwie do farb chemicznych, które sztucznie otwierają łuski, barwniki henny w naturalny sposób łączą się z budulcem naszych włosów. Gama kolorów możliwych do uzyskania jest szeroka (odcienie miedziane, czerwienie, brązy jasne i ciemne, czerń) a docelowe kolory prezentują się niezwykle naturalnie. Henna bez trudu pokrywa również siwe włosy.

Zalety stosowania henny do włosów

Henna nie szkodzi włosom tak bardzo jak farba chemiczna. Widocznie poprawia ich wygląd dodając objętości oraz blasku. Nadaje piękny, żywy kolor oraz ekstremalnie odżywia i wzmacnia włosy. Świetnie radzi sobie z farbowaniem siwych włosów. W zależności od rodzaju henny, nadaje ożywiających refleksów włosom. Niestety henna wysusza, szczególnie negatywnie działając na włosy zniszczone i wysokoporowate. Dlatego wiele kobiet boi się tego rodzaju koloryzacji, zupełnie niepotrzebnie! Wystarczy podczas farbowania dodać odżywki lub specjalnych olejków, które będą chronić i nawilżać. Taki zabieg ograniczy negatywny wpływ henny i pozwoli cieszyć się pięknymi, odżywionymi, lśniącymi włosami!