Soczewki czy okulary? Dowiesz się co jest lepsze dla sportowców!

Eye close up

Soczewki kontaktowe poprawiają wyniki sportowe na wiele sposobów, na przykład zapewniają szersze pole widzenia niż okulary.

Dlaczego warto przekonać się do soczewek?

Ponad połowa dorosłych Polaków ma problemy z widzeniem, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm i potrzebują soczewek korekcyjnych. Wielu sportowców, którzy należą do tej kategorii, wybiera soczewki sportowe ze względu na przewagę konkurencyjną, którą mogą im zapewnić. Nawet jeśli nosiłeś soczewki kontaktowe w przeszłości i okazało się, że nie były wygodne do zastosowania w pracy – możesz wypróbować je w niepełnym wymiarze godzin wyłącznie dla sportu i rekreacji.

Zalety soczewek kontaktowych dla sportu

W porównaniu do okularów, soczewki sportowe oferują wiele korzyści, które poprawią Twój wzrok w trakcie aktywności sportowych. Przede wszystkim chodzi o nieprzerwane pole widzenia. Soczewki kontaktowe zapewniają szerokie, niezakłócone pole widzenia, ponieważ żadne oprawki okularów nie blokują ani nie zniekształcają tego, co widzisz.

Polecamy www.hoyavision.com/pl/.

Możesz zobaczyć więcej swojego otoczenia i szybciej reagować na obiekty, które napotykasz po drodze czy obecność innych graczy wokół ciebie. Możesz także łatwiej dostrzec i zareagować na piłkę czy inny sprzęt – w zależności od tego, jaki sport uprawiasz.

Jest też mniejsze prawdopodobieństwo zaparowania lub poplamienia. W przeciwieństwie do okularów, soczewki zwykle pozostają czyste, niezależnie od warunków otoczenia i pogody. Wiąże się z nimi również mniejsze ryzyko obrażeń.