Dla kogo wskazana jest labioplastyka?

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na poprawienie wyglądu różnych części ciała. Jednak labioplastyka to także możliwość zwiększenia komfortu w ramach codziennego funkcjonowania. To zabiegi, które pozwalają na poprawienie wyglądu czy kształtu warg sromowych. Często bywa to niezbędne z powodu anomalii rozwojowych. Jednak zabiegi wykonywane są także, gdy zmiana wyglądu warg sromowych wpływa na zdrowie intymne czy jakość życia seksualnego. Dotyczy to między innymi tych kobiet, które rodziły siłami natury, przechodziły przewlekłe infekcje intymne. Wówczas może dochodzić także do deformacji w rejonie warg sromowych. Wiele pacjentek decyduje się na wykonanie zabiegu poprawienia wyglądu warg sromowych z powodu złego samopoczucia wynikającego z nieodpowiedniej ich budowy.

Jakie efekty zapewnia labioplastyka?

Efekty, które jest w stanie zapewnić labioplastyka, zależą przede wszystkim od tego, jakie typy zabiegów muszą być wykonane. Często wystarczy wykonanie iniekcji wypełniaczy czy liposukcji. Bardziej skomplikowane są zabiegi chirurgiczne czy przeszczepy tkanki tłuszczowej. Są one wykonywane, gdy konieczne jest dokonanie większych zmian w wyglądzie warg sromowych. Jednak bez względu na to, jakie zabiegi zostaną zastosowane, uzyskać można takie efekty jak odmłodzenie, zmniejszenie, korekta narządów płciowych. Poprawienie wyglądu warg sromowych wpływa na ich estetykę, pozwalając choćby na korektę asymetrii.

Gdzie dostępna jest labioplastyka?

Zabiegi poprawy kształtu warg sromowych wykonywane są w specjalistycznych placówkach medycyny estetycznej. Im bardziej skomplikowane zabiegi są w niej wykonywane, tym będzie ona bardziej rozbudowana. Pozwala to między innymi zapewnić pacjentom możliwość rekonwalescencji bezpośrednio w klinice. Jest ona niezbędna, gdy wykonywane są najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Wymagają one dużej ingerencji w ciało pacjentek. Z tego powodu wybierając konkretną placówkę medycyny estetycznej, dobrze jest zdecydować się na taką, która może zapewnić wysoki standard świadczonych usług.