Konsultacja dermatologiczna – na NFZ, czy prywatnie?

Gdzie zgłosić się na konsultację dermatologiczną? Powinniśmy postawić na gabinet przyjmujący na Narodowy Fundusz Zdrowia? A może jednak powinniśmy brać pod uwagę konsultacje dermatologiczne w prywatnym gabinecie? Nasz tekst może ułatwić Ci podjęcie decyzji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Konsultacja dermatologiczna na NFZ

Odprowadzanie składek i posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego upoważnia nas do darmowej opieki medycznej w Polsce, w tym również do usług dermatologa. Dlatego na pierwszy rzut oka można uznać, że to właśnie w takich punktach powinniśmy szukać pomocy, gdy będziemy walczyć z trądzikiem, egzemą, czy innymi schorzeniami skóry, włosów lub paznokci. Niestety dostanie się do specjalisty na darmową wizytę graniczy z cudem, ponieważ dermatolog ma tak wypełniony kalendarz, że na wizytę trzeba czekać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Jeśli potrzebujemy pilnej usługi, to długi czas oczekiwania nie wyjdzie nam na korzyść, a nawet może sprawić, że problem się pogłębi, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Poza tym placówki przyjmujące w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia często borykają się z brakiem odpowiedniego sprzętu, częstymi awariami,  czy samego personelu. Dlatego dostanie się do dermatologa nie oznacza, że będziemy zadowoleni z jakości świadczonych usług. Tym samym warto zastanowić się, czy konsultacja dermatologiczna na NFZ wyjdzie nam na korzyść.

Prywatna konsultacja dermatologiczna

Wizyta w u prywatnego dermatologa wiąże się z tym, że do naszej dyspozycji pozostaje najlepszy specjalista z branży. Dysponuje on nie tylko szeroką wiedzą, czy umiejętnościami, ale także doświadczeniem i nowoczesnym gabinetem. Dzięki temu jest w stanie zapewnić nam wysoką jakość usług i kompleksowo zająć się naszym problemem.

Co więcej, czas oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie dermatologicznych wynosi od kilku godzin do kilku dni, a w nagłych przypadkach można liczyć nawet na natychmiastową pomoc. Oczywiście będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami, ale wystarczy brać pod uwagę usługi ze strony najlepszego dermatologa, a cennik nie będzie wygórowany.

Gdzie zgłosić się na konsultację dermatologiczną?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas i zawsze warto mieć na uwadze swoje preferencje. Jeśli liczymy na wysoką jakość usług, czy szybką pomoc, to widać, że lepszym wyborem będzie prywatna konsultacja dermatologiczna. Jeśli czas nie ma dla nas znaczenia, czy jakość usług, to możemy zgłosić do dermatologa przyjmującego na NFZ.