Czy soczewki kontaktowe są uciążliwe w codziennym noszeniu?

Pomimo że znaczna część społeczeństwa jest dzisiaj zmuszona do korygowania wad wzroku, wiele osób wzbrania się przed noszeniem okularów. Za przyczynę takiej decyzji podaje się fakt, że okulary są mało wygodne w czasie codziennego noszenia, co faktycznie potwierdza większość ich użytkowników. Można je jednak łatwo zastąpić soczewkami, przed którymi jednak również część osób się wzbrania, zaznaczając że również nie są wygodne. Nie jest to jednak do końca prawda, bo o ile soczewki kontaktowe na początku są nieco problematyczne podczas procesu zakładania, to w czasie noszenia są dość wygodne. Co do zakładania, to jest to także dość łatwe, choć początkującym może wydawać się inaczej przez brak posiadanej wprawy. Z czasem jednak udaje się osiągnąć satysfakcjonujący poziom i samo nałożenie soczewek trwa jedynie chwilę i nie ma mowy o żadnych podrażnieniach oka. Wystarczy stosować się do zaleceń okulisty lub bardziej doświadczonych osób, które już nauczyły się, jak to robić poprawnie.

Soczewki kontaktowe – czy są wygodne podczas wykonywania codziennych czynności?

Soczewki stworzone zostały stworzone zarówno z myślą o osobach, które nie chcą nosić okularów ze względów wizualnych, jak i o tych, dla których jest to po prostu niewygodne. Noszenie soczewek kontaktowych na co dzień nie powinno sprawiać kłopotu, a na pewno jest to wygodniejsze od noszenia okularów. Dotyczy to zwłaszcza osób ruchliwych, które ciągle się przemieszczają lub wykonują pracę fizyczną. O ile okulary przy takim trybie życia mogą spadać z głowy, to soczewki raczej rzadko wypadają, choć jest to możliwe.

Soczewki podczas pracy biurowej

Osoby noszące soczewki podczas pracy biurowej i podczas wykonywania statycznych prac fizycznych nie powinny w ogóle odczuć noszenia soczewek. Wraz z przyzwyczajeniem się do nich, można łatwo zapomnieć, że w ogóle ich się używa. Zazwyczaj następuje to już po kilku tygodniach regularnego noszenia soczewek, a maksymalnie po kilku miesiącach.